Green Card Nedir,Green Kart,Yeşil Kart,Green Card Başvuru Sitesi

Green Card Nedir,Green Kart,Yeşil Kart,Green Card Başvuru Sitesi

Green Card (Yeşil Kart) , Amerika Birleşik Devletleri tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen resmi bir göçmenlik (Çeşitlilik Göçmen Vizesi Programı- DV Program) çekiliş sistemi ile ömür boyu oturum ve çalışma hakkı verilen bir çeşit iznin adıdır.

Bu çekilişin ana sebebi: Amerika Birleşik Devletlerine en az göç veren ülkelerden, Birleşik Devletlerdeki çeşitliliği artırmak adına her yıl belirli sayılarda bireye çekilişle Green Card verilir.

Çok fazla zorlayıcı olmayan şartları tutan kişiler, doğru ve hatasız başvuru yapmaları koşuluyla çekilişe katılabilir.

Green Card Çekilişine (DV Lottery) her yıl yapılan başvurulan %50’den fazlası, hatalı başvurular nedeniyle  daha çekilişe girmeden elenmektedir. Bu yüzden mutlaka Garantili olarak çekilişe katılmak için danışmanlık almanız faydalı olacaktır.
Green Card Başvurusu tamamen ücretsizdir. Yapılan ödeme, Hatasız ve Garantili başvuru yapmak için danışmanlık hizmetinin karşılığıdır.
Green Card Nedir,Green Kart,Yeşil Kart,Green Card Başvuru Sitesi

Green Card Nedir,Green Kart,Yeşil Kart,Green Card Başvuru Sitesi

Amerikan Vatandaşlığı ile Green Card Arasındaki Farklar

  • Green Card sahibi olmanın Amerikan Vatandaşı olmakla arasındaki en önemli fark seçme ve seçilme hakkıdır. Green Card sahipleri her hangi bir ABD Seçimlerinde aday olamazlar veya oy kullanamazlar.
  • Green Card sahibi birey, 1 Yıllık süre içerisinde Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde hiç bulunmaz ise, ABD Göçmenlik Bürosu Green Card hakkınızı iptal edebilir. (Bundan zarar görmemek için Amerika Birleşik Devletleri dışında yaşayan Green Card sahipleri, bir yıl içerisinde ülkeye bir defa bile olsa ziyaret gerçekleştirmektedirler.)
  • Amerikan Vatandaşlığı ile Green Card sahipleri arasındaki bir diğer fark ise suç işleme durumunda Green Card sahibinin sınır dışı edilebilmesidir.
  • Bunların dışında Green Card sahipleri tüm Amerikan Vatandaşlığı haklarından faydalanmaktadırlar.

Green Card ‘ın Avantajları-Faydaları yazımız için tıklayınız!

About UsaGreenCardDV

https://UsaGreenCardDV.com